Świat chce uczyć się od Kasy Stefczyka

Kasa Stefczyka, jako jedna z zaledwie kilku na świecie, przedstawi własną prezentację podczas Międzynarodowej Konferencji Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU). Liderzy światowej spółdzielczości dowiedzą się od przedstawicieli Kasy, jak można rozszerzyć wachlarz usług dostępnych w placówkach.

00:00 23.03.2014 r.

Specjalne zaproszenie na konferencję WOCCU jest niewątpliwie prestiżowym wyróżnieniem, świadczy o uznaniu najważniejszych postaci ruchu spółdzielczego. W placówkach Stefczyk Finanse, partnera Kasy Stefczyka, można skorzystać z usług pocztowych, opłacić rachunki czy doładować licznik.

Taki sposób łączenia oferty usług finansowych, oferowanych przez Kasę Stefczyka, z możliwością załatwienia codziennych spraw – co gwarantuje partner, Stefczyk Finanse - zainteresował przedstawicieli unii kredytowych z całego świata.

– Poproszono nas, byśmy na konferencji WOCCU podzielili się swoimi doświadczeniami. Koledzy z innych unii kredytowych, podobnie jak my, uważają, że połączenie w jednym miejscu dostępu do usług finansowych z możliwością załatwienia wielu innych, codziennych spraw to świetne rozwiązanie, dzięki któremu oszczędza się czas i pieniądze. Prezentacja podczas konferencji WOCCU to wielkie wyróżnienie, z którego jesteśmy dumni. Mam nadzieję, że dzieląc się naszą wiedzą, jak również przedstawiając proces rozwoju współpracy ze Stefczyk Finanse oraz prezentując konkretne, mierzalne korzyści staniemy się przykładem do naśladowania dla innych unii na świecie - mówi Krzysztof Lewandowski, wiceprezes Kasy Stefczyka.

Czterodniowa konferencja WOCCU odbędzie się w australijskim Gold Coast. Spotkanie liderów światowej spółdzielczości zaplanowano na 27-30 lipca. Dotychczas zjazdy liderów unii kredytowych odbywały się między innymi w Dublinie (2006), Calgary (2007), Hongkongu (2008), Barcelonie (2009), Las Vegas (2010), Glasgow (2011) i Ottawie (2013). W 2012 roku zaszczyt organizacji konferencji przypadł Gdańskowi, a jej gospodarzem były polskie SKOK-i.
woccu-grafika.jpg

Światowa Rada Unii Kredytowych jest wiodącą międzynarodową organizacją i agencją rozwoju unii kredytowych na całym świecie. Promuje zrównoważony rozwój unii kredytowych i innych spółdzielni finansowych w celu zwiększenia dostępu do wysokiej jakości i atrakcyjnych usług finansowych. WOCCU działa na rzecz globalnego systemu unii kredytowych w relacjach z organizacjami międzynarodowymi oraz współpracuje z rządami poszczególnych państw w kwestiach doskonalenia ustawodawstwa i regulacji. Instytucje zrzeszone w WOCCU dbają o podnoszenie świadomości ekonomicznej i krzewienie idei spółdzielczości wśród swoich Członków, troszcząc się jednocześnie o bezpieczeństwo ich oszczędności. Na czele WOCCU stoi obecnie twórca i założyciel polskich SKOK-ów, odpowiedników unii kredytowych, Grzegorz Bierecki. To efekt uznania dla spółdzielczych kas w środowisku międzynarodowym.