Wspaniałe wieści z mistrzostw świata World Sailing 2018

14:42 20.08.2018 r.

1171x489012.png

Podopieczny Fundacji Stefczyka, windsurfer Paweł Tarnowski zajął piąte miejsce na mistrzostwach świata w Aarhus i wywalczył kwalifikację dla polskiego windsurfingu na igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku.

Planem Pawła był finał (czyli top 10), celem pierwsza piątka, a marzeniem medal…
Zakwalifikowałem się do finału, czyli plan wykonany, jest piąte miejsce, czyli cel osiągnięty... a na spełnienie tych sportowych marzeń przyjdzie jeszcze czas – powiedział nam Paweł Tarnowski.

Piąte miejsce mistrzostw świata daje Polsce kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku. O tym, kto dokładnie będzie reprezentować nasz kraj, zadecydują występy polskich zawodników w 2019 oraz 2020 roku.

Były to chyba najdłuższe regaty w moim życiu. Trwały równy tydzień i przyszło nam rywalizować praktycznie w pełnym przekroju warunków pogodowych. Dobrze żeglowałem w większości wyścigów, i to najbardziej cieszy. Do walki o medale zabrakło niewiele – dodał nasz podopieczny. – Przez większą część zawodów znajdowałem się na pozycji medalowej, jednak pod koniec umknęło kilka kwestii i nad tym trzeba jeszcze popracować. Marzenia są jednak w zasięgu – i to już dobrze wiemy!