XVI Głogowski Festiwal Szopek Bożonarodzeniowych

11:08 21.12.2015 r.

W konkursie brały udział grupy z przedszkoli, szkół podstawowych i uczestnicy indywidualni, zarówno młodzież, jak i osoby dorosłe. Na otwarcie wystawy pokonkursowej szopek bożonarodzeniowych i ozdób choinkowych przybyło ok. 100 osób. Uczestnikami spotkania byli zarówno Członkowie Kasy i ich pociechy, jak i osoby niezwiązane z Kasą. Wręczono nagrody, również nagrody pocieszenia i wyróżnienia.

xvi-glogowski-festiwal-szopek-bozonarodzeniowych.jpg
 

Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zaproszonych gości i osób im towarzyszących. Każdy z chęcią oglądał małe dzieła sztuki stworzone przez uczestników konkursu. Niektóre z nich zachwycały pomysłowością (wykorzystanie materiałów ekologicznych) oraz kreatywnością (w jaki sposób można wpleść współczesność i historię Głogowa w tradycyjną sztukę wykonania szopki?). Powodzenie wystawy potwierdza, że w wielu domach duch świąt pozostał, a wspólne tworzenie świątecznych szopek, ozdób i kultywowanie w ten sposób tradycji sprawia domownikom ogromną radość.

Spotkanie zorganizowały Klub Batalionowy oraz Akcja Katolicka w Głogowie. Kasa Stefczyka była jednym z głównych sponsorów nagród dla laureatów konkursu.