Za nami Trójmiejska Noc Muzeów!

15:10 26.05.2017 r.

nocmuzeow-ddsc-internet-1176x479012.png

Noc z 20 na 21 maja obfitowała w masę rodzinnych atrakcji w Kasie Stefczyka. Do pamiątkowej Izby Pamięci im. Franciszka Stefczyka zaprosiliśmy wszystkich pasjonatów polskiej historii.

Każdy z uczestników Nocy Muzeów otrzymał przy wejściu unikalny bilet – stylizowany na XIX wieczny weksel. Odwiedziło nas mnóstwo rodzin z dziećmi. Naszych gości oprowadzali przewodnicy, którzy opowiadali historię powstania pierwszych kas oszczędnościowo-kredytowych. Zwiedzanie z przewodnikiem odbywało się w godzinach 19-24. Odwiedzający Izbę pytali o ciekawostki z życia Franciszka Stefczyka i byli zaskoczeni ilością eksponatów Izby. Najmłodsi fotografowali się z subiektem, próbowali otworzyć sejf i sprawdzali, jak dawniej wyglądała praca w instytucjach finansowych. Wielką atrakcją była gra przygotowana na stole multimedialnym. Zarówno dzieci jak i dorośli, chętnie wybijali okolicznościowe monety i zabierali je ze sobą na pamiątkę. W osobnej sali Pracownice Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej przygotowały atrakcje dla najmłodszych: były kolorowanki, zgadywanki i zadania do wypełnienia. Na milusińskich czekały dyplomy i gadżety. Można było również dowiedzieć się, jakie ukryte symbole widnieją na współczesnych polskich banknotach oraz obejrzeć nowy banknot o nominale 500 zł.

Podczas zwiedzania Izby Pamięci uczestnicy mogli zagrać w grę miejską z Aplikacją Huntly. Do zadań uczestników należało rozwiązanie zagadek oraz zrobienie sobie selfie z subiektem. Punkty zdobyte w Izbie Pamięci pomagały zdobyć cenne nagrody od organizatorów Nocy Muzeów.

Bardzo ucieszyła nas wysoka frekwencja gości – Izbę Pamięci odwiedziło około 150 osób. Dowiedziały nas rodziny z dziećmi, młodzież oraz stali Członkowie Kasy. Jeden z Członków pochwalił się nam, że Czas Stefczyka czyta i zbiera od 1997 roku. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że do dziś odwiedzają nas stali czytelnicy Czasu Stefczyka i tak chętnie dzielą się z nami swoją wiedzą o Kasie Stefczyka.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.