Złoty medal w Pucharze Świata w japońskim mieście Gamagori

12:00 25.10.2017 r.

Złoty medal w Pucharze Świata w japońskim mieście Gamagori – to brzmi dumnie! Tym bardziej cieszymy się, że dzięki staraniom Kasy Stefczyka i Fundacji im. Franciszka Stefczyka mogliśmy dorzucić do tego sukcesu małą cegiełkę. Paweł Tarnowski, świetny, bardzo obiecujący windsurfer zdobył pierwsze miejsce w kategorii RS:X, deklasując swoich rywali.

Warunki nie były najbardziej komfortowe – turniej przewidziany pierwotnie na sobotę został z powodu złych warunków atmosferycznych przeniesiony na niedzielę. Były to pierwsze zawody zaliczane do przyszłorocznej edycji z cyklu żeglarskiego Pucharu Świata. W Gamagori wystartowało aż 253 żeglarzy z 38 krajów, którzy ścigali się w 8 klasach, co powoduje, że wyczyn Pawła jest tym bardziej imponujący.

W turnieju pierwsze miejsce zajęły też Polki – Agnieszka Skrzypulec z Irminą Mrózek Gliszczyńską w klasie 470. Gratulujemy wszystkim sportowcom i liczymy na dalsze sukcesy!