PŁATNOŚCI INTERNETOWE KARTĄ

Zakupy w internecie każdego dnia zyskują na popularności. Nie bój się o bezpieczeństwo swoich danych i środków finansowych. Dowiedz się, jak kupować online szybko, wygodnie i bez stresu z kartą Visa w Kasie Stefczyka.

Jak wygląda proces płatności kartą za zakupy w internecie?

 • Wybierz sposób płatności „karta” i miej ją pod ręką w celu realizacji transakcji.
 • Uzupełnij dane dotyczące karty:

  • imię i nazwisko – zwróć uwagę na polskie znaki,
  • numer karty – to Twój indywidualny numer dostępny na jej przodzie,
  • data ważności karty – widoczna pod numerem karty,
  • kod CVV2 – trzycyfrowy kod zabezpieczający, który znajdziesz na odwrocie obok Twojego podpisu

 • Potwierdź dane, a system przekaże je do dostawcy systemu kartowego w celu realizacji.
 • Jeśli sklep uczestniczy w usłudze 3-D Secure, w kolejnym kroku przekaże do dostawcy systemu kartowego dane transakcji i rozpocznie proces jej uwierzytelniania. Poprosi Cię o podanie e-hasła i jednorazowego kodu sms wysłanego na Twój telefon. Jeśli korzystasz z autoryzacji mobilnej to płatność potwierdzisz przez aplikację mobilną Kasa Stefczyka online.
 • Dostawca waliduje poprawność wprowadzonego hasła i sms, aby potwierdzić Twoją płatność.

W zależności od specyfiki danego sklepu internetowego przebieg płatności może się nieznacznie różnić.

Nie każda transakcja wymaga podwójnego potwierdzania – silne uwierzytelnienie nie jest stosowane między innymi podczas transakcji cyklicznych, transakcji wykonywanych przez GPay czy podczas zakupów u sprzedawców, którzy nie stosują jeszcze standardu 3-D Secure.

 

Pytania i odpowiedzi

Aby transakcje w internecie były jeszcze bardziej bezpieczne, używa się tzw. silnego uwierzytelniania. Polega ono na zastosowaniu dwóch niezależnych elementów autoryzacji: danych z karty płatniczej oraz e-hasła z jednorazowym kodem sms.

Silne uwierzytelnienie nie będzie stosowane między innymi w następujących przypadkach:

- transakcje cykliczne – silnego uwierzytelnienia wymaga jedynie transakcja inicjująca płatności cykliczne,

- transakcje wykonane przez GPay,

- transakcje w sklepach, które nie stosują standardu bezpieczeństwa 3-D Secure.

To nowy sposób tzw. Silnego uwierzytelnienia - indywidualnie ustanawiane przez klienta hasło, które uczestniczyć będzie w transakcjach kartowych w internecie. Składa się ono z 6 cyfr.

Aby je zdefiniować należy zalogować się do bankowości elektronicznej i przejść do zakładki KARTY.

Uwaga! Użytkownik definiuje JEDNO e-hasło dla wszystkich swoich kart w Kasie Stefczyka.

Autoryzacja mobilna to sposób zatwierdzania wykonywanych w internecie transakcji za pomocą aplikacji Kasa Stefczyka online. Tym samym zamiast wpisywać e-hasło i jednorazowy kod sms wystarczy postępować zgodnie z komunikatem na telefonie. To prostsze, szybsze i nie wymaga posiadania zasięgu – wystarczy sieć.

Aby włączyć autoryzację mobilną wystarczy wejść do swojej bankowości elektronicznej w „ustawienia” i zmienić sposób autoryzacji w zakładce „autoryzacja operacji”.

Każdorazowo użytkownik ma trzy próby na wprowadzenie e-hasła/kodu sms w trakcie uwierzytelnienia transakcji. W przypadku wprowadzenia trzykrotnie błędnej danej karta zostanie zablokowana do godz. 23:59. Kartę można odblokować wcześniej kontaktując się z infolinią Centrum Kart SKOK pod numerem 58 511 20 70.