Czy przedsiębiorca dopiero rozpoczynający działalność może otrzymać pożyczkę w Kasie Stefczyka na rozwój swojej firmy?

Pierwsze kroki w biznesie z Kasą Stefczyka – zobacz, jakie to proste!

Rozwój firmy, zwłaszcza tej, która stawia na rynku swoje pierwsze kroki, często wymaga pokaźnych środków finansowych. Uzyskanie kredytu bankowego na rozwój nowej działalności bywa niełatwe, a często wręcz niemożliwe. Czy Kasa Stefczyka oferuje wsparcie dla przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają rozwijać swoje firmy?

Tak. Kasa Stefczyka oferuje pożyczki zarówno firmom rozpoczynającym działalność, jak również działającym dłużej. Przedsiębiorcy rozpoczynający prowadzenie własnej firmy mogą otrzymać w Kasie Stefczyka Szybką Pożyczkę Gospodarczą i przeznaczyć ją na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością.


Czym jest szybka pożyczka gospodarcza?


Szybka Pożyczka Gospodarcza to skuteczne rozwiązanie, które pomoże Ci pozyskać fundusze, jeśli dopiero zaczynasz rozwijać swoją firmę. Mogą po nią sięgnąć osoby prowadzące działalność gospodarczą indywidualnie lub w formie spółki cywilnej, także te rozliczające się w formie karty podatkowej. Co ważne, aby otrzymać Szybką Pożyczkę Gospodarczą, musisz posiadać konto firmowe Tandem w Kasie Stefczyka. Nie masz jeszcze Tandemu? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś go założył. Zwłaszcza, że za prowadzenie rachunku nie zapłacisz ani złotówki. Wystarczy, że w miesiącu poprzedzającym dzień pobrania opłaty suma wpływów (przelewów z rachunków innych niż rachunek własny w kasie) wyniesie co najmniej 3000 zł. Kasa nie pobierze opłat, jeśli kwota zaksięgowanych transakcji bezgotówkowych wykonanych z użyciem karty VISA wyniesie co najmniej 500 zł. 0 zł zapłacisz także za wpłaty (do 10 000 zł) w placówkach i za wypłaty z bankomatów oznaczonych logo SKOK24 w całej Polsce.


Na co możesz przeznaczyć środki z pożyczki dla firm?

Pieniądze z pożyczki dla firm możesz przeznaczyć na dowolny cel związany z działalnością gospodarczą. Może być to wypłata wynagrodzeń, uregulowanie zobowiązań podatkowych, zakup towaru czy sfinansowanie inwestycji.

Ile możesz pożyczyć?

Sięgając po Szybką Pożyczkę Gospodarczą, pożyczysz od 5 tys. zł do nawet 200 tys. zł, a spłatę rozłożysz na dogodny okres od 4 do 120 miesięcy.


Umowa pożyczki — co warto wiedzieć przed jej zawarciem?

Pamiętaj, że Szybka Pożyczka Gospodarcza jest zobowiązaniem, które będziesz musiał spłacić[WBB1] . Zanim podpiszesz umowę pożyczki, upewnij się, że Twoje możliwości pozwalają na terminową spłatę finansowania. Jeśli chcesz uniknąć stresu i napiętego budżetu, wydłuż okres kredytowania. Choć taka operacja może oznaczać nieco wyższe koszty (dłuższy okres spłaty to konieczność regulowania odsetek przez dłuższy okres), czasem warto je ponieść. Zwłaszcza jeśli taka decyzja zminimalizuje ryzyko opóźnień w spłacie i pomoże zachować spokojny sen.


Jak wziąć pożyczkę na rozwój firmy?

Chcesz pozyskać pieniądze na rozwój nowej firmy? W celu złożenia wniosku i potrzebnych dokumentów należy odwiedzić placówkę Kasy Stefczyka, gdzie specjaliści przeprowadzą Cię przez kolejne kroki, aż do pomyślnego złożenia wniosku i uzyskania finansowania.

powrót