Twój 1% wspiera potrzebujące rodziny

Dzięki przekazaniu 1% podatku dochodowego od osób fizycznych m.in na rzecz projektu „Pomóż oszczędzać rodzinie”, realizowanego przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej, wspólnie możemy dać przysłowiową „wędkę zamiast ryby” rodzinom z niskimi dochodami i problemami, które nie każdy potrafiłby udźwignąć. SKEF prowadzi też specjalny fundusz stypendialny.

09:07 13.02.2013 r.

Więcej informacji o działalności Stowarzyszenia oraz bezpłatny program PIT 2012 na stronie internetowej www.skef.pl

skef-grafika0.jpg
 

Jakim rodzinom pomagamy?

Pani Beata i jej mąż mają czworo dzieci. Narodziny najmłodszej córki zburzyły spokój rodziny – urodziła się trzy miesiące za wcześnie, wskutek czego jeździ na wózku inwalidzkim. Aby dać jej szansę na w miarę normalne życie, konieczne jest zapewnienie wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne. Jeden turnus w specjalistycznym ośrodku to koszt kilku tysięcy złotych. NFZ dokłada niewiele. Sytuacja materialna rodziny jeszcze pogorszyła się, kiedy mąż pani Beaty po wypadku w pracy musiał przejść na rentę. Pani Beata pracuje na pół etatu. Trudno jest oszczędzać, kiedy wychowuje się czwórkę dzieci. Jeszcze trudniej, kiedy ma się niewielkie dochody. Okazuje się jednak, że jest to możliwe.

Rodzina pani Beaty dowiedziała się o projekcie „Pomóż oszczędzać rodzinie” i postanowiła nauczyć się oszczędzać. Wcześniej rodzina nie sprawdzała swoich wydatków z paragonami w ręku. Nigdy też nie miała żadnego konta oszczędnościowego – pieniądze były odkładane „do skarpety”, a po chwili wyciągane i wydawane.

Udział w projekcie zmienił nasz sposób myślenia – zaczęliśmy kontrolować każdy wydatek, pamiętać o zbieraniu paragonów – przyznała pani Beata. Dzięki systematycznemu odkładaniu choćby najmniejszej kwoty łatwiej jest nam znaleźć środki na rehabilitację córki. To, czego nauczyliśmy się przez te kilka miesięcy, weszło nam w krew. Teraz wiemy, że warto prowadzić budżet domowy.

Więcej o projekcie na stronie: www.skef.pl/projekty/pomoz-oszczedzac-rodzinie

Darowizny 1% na rzecz SKEF można wpłacać na następujący rachunek bankowy:
BZ WBK SA III/o Gdynia
34 1090 1102 0000 0001 1200 8689