Data publikacji: 03-12-2024 | Treść jest aktualna na dzień: 03-12-2024
Jak korzystać
z kalkulatora pożyczek? Przewodnik krok
po kroku
Jednym z najważniejszych parametrów podczas wyboru pożyczki jest wysokość miesięcznej raty. Sprawdźmy, jak w praktyce korzystać z internetowego kalkulatora pożyczek, aby wyliczyć nie tylko miesięczną ratę, ale także szacowane koszty finansowania. |

Jak korzystać
z kalkulatora pożyczek? Przewodnik krok
po kroku
Jednym z najważniejszych parametrów podczas wyboru pożyczki jest wysokość miesięcznej raty. Sprawdźmy, jak w praktyce korzystać z internetowego kalkulatora pożyczek, aby wyliczyć nie tylko miesięczną ratę, ale także szacowane koszty finansowania.

Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim instytucje finansowe mają obowiązek podawania w broszurach informacyjnych, na ulotkach i stronach internetowych całkowitego kosztu kredytu w skali roku (RRSO). RRSO, czyli całkowity koszt finansowania w skali roku, uwzględnia wszystkie koszty okołopożyczkowe (w tym m.in. oprocentowanie i prowizję) i precyzyjnie ilustruje roczny koszt pożyczenia pieniędzy. Czym jest kalkulator pożyczki?
Kalkulator pożyczki to proste w obsłudze, darmowe narzędzie, które pozwoli Ci wyliczyć kwotę miesięcznej raty kredytu lub pożyczki, całkowity koszt zobowiązania i całkowitą kwotę do spłaty. Choć na wielu internetowych portalach znajdziesz uniwersalne kalkulatory, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z tych dostępnych na stronach poszczególnych instytucji finansowych. Dlaczego? Kalkulatory na stronach instytucji finansowych uwzględniają bowiem wszystkie parametry niezbędne do wykonania precyzyjnych wyliczeń. Ich wyniki są więc dokładne i w pełni wiarygodne. Zanim skorzystasz z kalkulatora pożyczki gotówkowej Kalkulator spłaty pożyczki – przykładowe zastosowanie.Przykład:
Z kalkulatora pożyczki możesz na przykład skorzystać, kiedy kwotę pożyczki uzależniasz od możliwej do spłaty miesięcznej raty i okresu kredytowania. Załóżmy, że miesięcznie chcesz płacić nie więcej niż 1200 zł, a spłatę zakończyć po maksymalnie 3 latach. Jak skorzystać z kalkulatora?
|
Źródła: