Pożyczka Hipoteczna

Potrzebujesz większego zastrzyku gotówki?

Mamy dla Ciebie korzystne rozwiązanie - Pożyczkę Hipoteczną zabezpieczoną hipoteką (RRSO: 12,77%)

pozyczka-hipoteczna-600x380.jpg

Zalety

 

ikona dodatkowe środki (10 -100 tys) 1.png

Od 10 tys. zł nawet do 500 tys. zł

na dowolny cel, maksymalnie 50-70%

wartości nieruchomości mieszkalnej,

która jest zabezpieczeniem pożyczki

 

ikona ustalenie dnia spłaty  1.png

Dogodny okres spłaty:

od 5 do 25 lat

 

Ikona - atrakcyjne oprocentowanie

Atrakcyjne parametry i możliwość
uzyskania obniżki oprocentowania,
m. in. za regularny wpływ wynagrodzenia

Jak złożyć wniosek o Pożyczkę Hipoteczną?

Zapraszamy do placówek Kasy Stefczyka. Nasi specjaliści szybko i sprawnie przeprowadzą Cię przez kolejne kroki, aż do pomyślnego złożenia wniosku.

A może chcesz skonsolidować swoje zobowiązania finansowe? Skontaktuj się z nami!

(opcjonalny)
(opcjonalny)
(opcjonalny)
(opcjonalny)
(opcjonalny)

Chcesz mieć dostęp do ofert specjalnych, promocji oraz konkursów przed innymi? Zaznacz poniższe dodatkowe oświadczenia:

Wyrażam zgodę na przekazywanie przez SKOK informacji handlowych związanych z aktualną działalnością oraz dotyczących nowych usług i produktów oferowanych przez SKOK, jak również innych podmiotów powiązanych osobowo, kapitałowo lub systemowo ze SKOK* - zgodnie z wymogami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczenie usług drogą elektroniczną oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne - poprzez następujące kanały komunikacji:
(opcjonalny)

Całkowita kwota Pożyczki Hipotecznej wynosi 168 000,00 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją  7 000,00 zł, opłatą z tytułu przelewu kredytu na inne konta zewnętrzne: 320,00 zł) wynosi 11,45%. Koszt ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych wynosi: 283,00 zł. Podatek od czynności cywilnoprawnych (ustanowienie hipoteki): 19,00 zł. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 12,77%. Czas obowiązywania umowy – 299 miesięcy, 298 miesięcznych rat równych: 1 773,99 zł oraz ostatnia 299 rata: 1 766,30 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 530 717,32 zł, w tym odsetki: 355 415,32 zł. Informacje podano na podstawie reprezentatywnego przykładu z dnia 15.02.2024 r.
Maksymalna kwota Pożyczki Hipotecznej wynosi 50-70% wartości rynkowej nieruchomości mieszkalnej, która jest zabezpieczeniem pożyczki. RRSO oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej. Występuje ryzyko zmiany stopy procentowej - oprocentowanie oparte o WIBOR 6M - zmiana stopy może nastąpić raz na 6 miesięcy. Umowa o Pożyczkę Hipoteczną wymaga zabezpieczenia hipoteką wierzytelności wynikającej z tej umowy. Do uzyskania Pożyczki Hipotecznej niezbędne jest zawarcie umowy ubezpieczenie nieruchomości od ognia oraz innych zdarzeń losowych wraz z cesją wierzytelności na kredytodawcę.

FAQ Pożyczki Hipotecznej

Jest to pożyczka pieniężna zabezpieczona hipoteką. Warunkiem otrzymania pożyczki hipotecznej jest m.in. posiadanie odpowiedniej nieruchomości mieszkalnej lub komercyjnej.

Cechami Pożyczki Hipotecznej w Kasie Stefczyka są: dogodny okres spłaty (od 5 do 25 lat) oraz atrakcyjne oprocentowanie (RRSO: 12,77%).

Składając wniosek pożyczkowy powinniśmy przygotować:

  • dokument tożsamości
  • zaświadczenie potwierdzające źródło oraz wysokość dochodów
  • dokumentację dotyczącą nieruchomości (akt własności, numer księgi wieczystej, zaświadczenie o braku zadłużenia nieruchomości)

W Kasie Stefczyka maksymalna wysokość Pożyczki Hipotecznej wynosi 500 000 zł, przy czym jest to maksymalnie 50-70%
wartości nieruchomości mieszkalnej.

Nie jest on określony przepisami, jednak wiek kredytobiorcy jest brany pod uwagę przy szacowaniu ryzyka spłaty. Należy o tym pamiętać rozważając wzięcie pożyczki hipotecznej.

Okres kredytowania pożyczki hipotecznej jest znacznie dłuższy niż pożyczki gotówkowej, co powoduje możliwość rozłożenia spłaty na niższe
raty i uzyskanie wyższej zdolności kredytowej. Ponadto ustanowienie hipoteki na nieruchomości stanowi stabilne zabezpieczenie dla instytucji finansowej.

Podczas oceny zdolności kredytowej brane są pod uwagę m.in.: dochody, wartość nieruchomości oraz wiek pożyczkobiorcy.

Oba produkty służą finansowaniu innych celów.

Środki uzyskane z kredytu możesz wydać tylko na określony cel, a pożyczkę na co chcesz.

Kredyt hipoteczny możesz przeznaczyć głównie na cel mieszkaniowy ( np. zakup mieszkania, budowa domu lub remont nieruchomości)
natomiast pożyczka hipoteczna udzielana jest na dowolny cel konsumpcyjny, podobnie jak pożyczka gotówkowa.

Pamiętajmy również, że zarówno pożyczka hipoteczna, jak też kredyt hipoteczny różnią się pewnymi warunkami zaciągania zobowiązania.

Oba produkty łączy natomiast sposób zabezpieczenia spłaty zobowiązania -hipoteka na nieruchomości, długi okres spłaty oraz wysoka kwota zobowiązania.

To funkcjonalność pozwalająca na zdalne pobranie Twoich elektronicznych wyciągów w celu potwierdzenia dochodów.

Główne korzyści płynące z Kontomatik

  • Nie musisz donosić, żadnych dokumentów dochodowych. Wniosek możesz złożyć nie wychodząc z domu.
  • Nie musisz drukować, skanować czy fatygować się do swojego Banku po wyciągi.
  • Twoja decyzja kredytowa będzie podjęta bardzo szybko.
  • Będziesz mógł czuć się komfortowo ponieważ cały proces jest bardzo bezpieczny.

Czy Kontomatik jest bezpieczny?

Wszystkie dane przesyłane są bezpiecznym i szyfrowanym połączeniem. Nikt nie będzie miał dostępu do Twojego loginu i hasła. Logowanie odbywa się z wykorzystaniem specjalnej, bezpiecznej i zgodnej z prawem technologii poprzez dedykowane API. Podczas logowania nie będzie możliwe wykonanie żadnego przelewu z Twojego konta  oraz nie zostaną nigdzie zapisane ani pobrane dane do logowania.

Masz pytania? Tu szybko znajdziesz odpowiedzi: