Czy warto konsolidować zobowiązania finansowe?

Konsolidacja pożyczki - łączymy zobowiązania finansowe na dogodnych warunkach, ułatwiając ich spłatę. Służymy radą i pomocą.

Słowo „konsolidacja” wywodzi się z języka łacińskiego, gdzie „consolidatio” oznacza uspójnienie, zjednoczenie, połączenie się. W naszym codziennym życiu najczęściej używamy go w kontekście finansów, mówiąc o konsolidacji kredytów i pożyczek.

Na czym polega konsolidacja?

Jeżeli spłacasz lub spłacałeś kilka pożyczek lub kredytów naraz, wiesz, z jakimi problemami i stresem się to wiąże. Zobowiązania zaciągnięte w różnych instytucjach, na innych warunkach, które dodatkowo musimy spłacać w różnych terminach – to oznacza dla Ciebie konieczność pamiętania o każdej racie, którą musisz zapłacić na inne konto, w różnych terminach, często w innym banku. A to wiąże się z dużą liczbą przelewów i sporą stratą czasu. A gdyby ktoś zaproponował Ci przejęcie wszystkich Twoich zadłużeń, a w zamian płaciłbyś tylko jedną i zapewne niższą ratę miesięcznie? Tak właśnie działa konsolidacja.

Jak skonsolidować zobowiązania finansowe?

Instytucje finansowe oferują rozmaite pożyczki i kredyty konsolidacyjne, które pozwalają na zamianę kilku kredytów czy pożyczek w jedną. Oferta konsolidacyjna działa na zasadzie spłaty posiadanych przez Ciebie zobowiązań i zamiany ich na jedno, nowe zobowiązanie w danej instytucji finansowej. W zamian całkowitą sumę, jaka wynika z dotychczas posiadanych zobowiązań, będziesz spłacał tylko raz w miesiącu w postaci jednej raty. Taka rata może okazać się niższa od Twoich dotychczasowych spłat. Jeżeli spłacanie rat okazało się dla Ciebie zbyt dużym ciężarem finansowym, w ofercie konsolidacyjnej możesz dodatkowo wydłużyć okres spłat, co wpłynie na obniżenie miesięcznych wydatków i poprawienie domowego budżetu. Pamiętaj, że oferty konsolidacji zadłużenia mają charakter bardzo indywidualny – dużo zależy od wysokości Twoich dotychczasowych rat, okresu ich spłaty, Twojej historii kredytowej itp.

Jakie zobowiązania finansowe można skonsolidować?

Przedmiotem konsolidacji mogą być kredyty i pożyczki gotówkowe, samochodowe oraz hipoteczne. Istnieje także możliwość konsolidacji zadłużenia na kartach kredytowych i debetowych.

Kasa Stefczyka – konsolidacja zobowiązań krok po kroku

Chcesz skonsolidować zobowiązania finansowe? Zadzwoń na 801 600 100 (koszt połączenia wg taryfy operatora). Nasz ekspert finansowy pomoże Ci wypełnić wniosek i otrzymasz gotową umowę na swój adres e-mail. Możesz także znaleźć najbliższą placówkę i umówić się na spotkanie w dogodnym terminie. Specjalista doradzi i kompleksowo przeprowadzi Cię przez proces składania wniosku.

Pamiętaj, że do uzyskania kredytu konsolidacyjnego będziesz potrzebował nie tylko dokumentów potwierdzających Twój dochód, ale także zaświadczeń dokumentujących saldo kredytów i pożyczek w innych instytucjach finansowych.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – czy to możliwe?

Jeśli jesteś zadłużony, a opóźnienia w spłacie rat kredytów i pożyczek wynoszą powyżej 30 dni, otrzymanie kredytu konsolidacyjnego może okazać się niemożliwe. Tak długa zwłoka w spłacie będzie miała bowiem negatywny wpływ na historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. A ta jest jednym z najważniejszych elementów, które wpływają na zdolność kredytową.
W takich okolicznościach najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z restrukturyzacji zadłużenia. Restrukturyzacja pożyczki to zmiana pierwotnych warunków spłaty zawartych w umowie pożyczkowej. Głównym celem restrukturyzacji jest wsparcie pożyczkobiorcy w odzyskaniu finansowej płynności, a co za tym idzie – w powrocie do terminowego płacenia rat.

Kasa Stefczyka umożliwia restrukturyzację pożyczki wypowiedzianej (na etapie sądowym lub egzekucyjnym) oraz restrukturyzację pożyczki niewypowiedzianej (przeterminowanej).
Wniosek o restrukturyzację oraz informacje co musisz zrobić znajdziesz tutaj.

powrót