Karta płatnicza dla każdego

Trudno wyobrazić dziś sobie świat bez płatności bezgotówkowych, a jakie są główne zalety korzystania z karty Visa Kasy Stefczyka?

12:00 31.07.2014 r.

Korzystanie z karty płatniczej jest coraz popularniejsze. Wielu z nas nie wyobraża sobie sytuacji, że w jego portfelu nie ma karty płatniczej. Na czym polega fenomen popularności kart płatniczych? Odpowiedź zawiera się w dwóch słowach: bezpieczeństwo i wygoda. Używając karty nie jesteśmy narażeni na ryzyko kradzieży. Bezpieczniej jest nosić przy sobie kartę, niż gotówkę, ponieważ użycie karty jest możliwe jedynie wtedy, gdy znamy kod PIN. Takiego kodu nie wolno udostępniać osobom trzecim, ponieważ chroni on kartę przed jej nieuprawnionym użyciem.

Używanie karty jest nie tylko bezpieczne, ale i wygodne. Z karty możemy korzystać na wiele różnych sposobów: wypłacać gotówkę w bankomacie, płacić bezgotówkowo za codzienne zakupy, płacić w internecie czy wypłacać gotówkę w ramach usługi cash back na stacjach benzynowych czy punktach handlowych oznaczonych specjalnym logo. Wszystkich tych czynności możemy dokonywać zarówno w Polsce jak i za granicą.

Stereotypem jest, że z karty płatniczej korzystają wyłącznie osoby młode. Coraz więcej seniorów przekonuje się do tej formy płatności. Używanie karty naprawdę nie jest skomplikowane. Jeżeli jednak mamy pytania dotyczące obsługi karty warto udać się do placówki Kasy Stefczyka, gdzie doradca udzieli nam wszelkich niezbędnych informacji. Możemy również poprosić doradcę by pokazał nam jak skorzystać z bankomatu. Warto przekonać się do używania karty Visa, bo to naprawdę bezpieczne i wygodne.

stefczyk-grafika-na-fb-karta

Karty w ofercie Kasy Stefczyka i ich zalety

Standardowo każda z kart Visa Kasy Stefczyka jest bezpłatnie wydawana i obsługiwana w pierwszym roku. Dzięki temu Członek Kasy może bezpłatnie przekonać się o jej zaletach. Karty Visa Kasy Stefczyka dają dostęp do darmowych bankomatów oznaczonych logo SKOK24 w całej Polsce oraz bezpłatnej usługi cash back, dzięki której można wypłacać gotówkę podczas zakupów np. na stacjach benzynowych czy hipermarketach. To najważniejsze korzyści, jakie oferują wszystkie karty Visa oferowane przez Kasę Stefczyka. Wyjątkowe paramenty cenowe to nie wszystko - karta to również wiele innych możliwości. Najkorzystniejsze dla posiadacza karty są płatności bezgotówkowe. Nie dość, że nie trzeba zapłacić od nich prowizji ani w Polsce ani zagranicą, to dodatkowo, jeśli posiadamy kartę Visa połączoną z preferencyjną linią pożyczkową - możemy korzystać z nieoprocentowanej części tej linii przy okazji robienia zakupów. Kolejną korzyścią jest ubezpieczenie karty od nieuprawnionego jej użycia do kwoty 150 euro, które w Kasie jest obowiązkowe. W pierwszym roku koszt ubezpieczenia wynoszący 1,20 zł miesięcznie pokrywa Kasa. Dopiero po roku od podpisania umowy te niewielkie koszty pokrywa użytkownik karty.

Do kwoty 150 euro odpowiedzialność za nieautoryzowane transakcje zabezpiecza wspomniane ubezpieczenie, a powyżej tej kwoty występuje ustawowa ochrona. Oznacza to, że transakcje kartami Visa Kasy Stefczyka są bezpieczne niezależnie od kwoty, w ramach ubezpieczenia i ochrony ustawowej.

Wyjątkowe karty Visa: karta dla młodych i Visa Black

W ofercie Kasy znajdziemy też dwie wyjątkowe karty: kartę Visa dla Młodych i kartę Visa Black. Karta dla Młodych to oferta dla Członków Kasy, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Wyróżnia ją nowoczesny wygląd. Karta zawiera grafikę, która została zaprojektowana przez zwycięzcę konkursu organizowanego przez Kasę Stefczyka na portalu społecznościom Facebook. Posiada też dodatkową funkcjonalność: korzystanie z wszystkich bankomatów w Polsce jest bezpłatne.

Kolejną wyróżniającą się propozycją jest prestiżowa karta Visa Black, tzw. czarna karta. Oprócz unikalnego wyglądu nawiązującego do patriotycznych wartości (karta ozdobiona jest szarfą w kolorach narodowych zamieszczoną na czarnym tle) karta ta umożliwia bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Karta jest dostępna dla posiadaczy konta IKS VIP i warunkiem jego posiadania jest wpływ na rachunek w łącznej miesięcznej kwocie 5000 zł.

Cechy Kart Visa Kasy Stefczyka:

TANIO:
• 0 zł za wydanie karty i wznowienie po okresie ważności
• 0 zł za obsługę karty przez pierwszy rok użytkowania

WYGODNIE:
• Bez konieczności noszenia gotówki
• Szybka identyfikacja w placówkach Kasy

BEZPIECZNIE:
• Ubezpieczenie środków od nieautoryzowanych transakcji
• Każda transakcja autoryzowana PIN-em lub kodem CVV

KOMFORTOWO:
• Wypłata gotówki z sieci bezpłatnych bankomatów lub w ramach usługi CashBack
• Łatwe bezgotówkowe płatności w sklepach
• Szybkie płatności kartą w internecie
• Zniżki na stronie Visa
• Cykliczne konkursy organizowane przez Visa